SR211C104KARTR1 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    SR211C104KARTR1
  • Производитель
    AVX Corporation
  • Описание
    AVX Corporation SR211C104KARTR1 Capacitance: 0.1 uF Capacitance Tolerance: ?‚?± 10% Capacitor Case Style: Radial Leaded Dielectric Characteristic: X7R Dimensions: 3.175 mm W x 5.08 mm L x 5.08 mm H Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Lead Spacing: 5.08 mm No. Of Pins: 2 Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Product: Conformally Coated MLCCs Rohs Compliant: Yes Series: SR Temperature Coefficient: X7R Termination Style: Radial Tolerance: 10 % Voltage Rating: 100 Volts